Nefénujte ani nežehlete aneb jak uzdravit zničené vlasy

Měníte barvu svých vlasů víc než jednou do měsíce? Fénujete si hlavu po každém umytí? Kulmujete nebo si vlasy žehlíte víc než jednou týdně? Pak jste kandidátkou na kompletní regeneraci do kadeřnického salónku. Ale takhle daleko to dojít vůbec nemusí, pokud zakročíte včas.

Ach ta chemie

Barvám na vlasy každopádně nelze upřít, že se snaží být k nám šetrné. Jenže bez chemických látek to nejde, což by tolik nevadilo, ale vlasy to po čase dost vyčerpává. Nejvíc vlasům ubližují melíry a odbarvování.
Jestliže ještě nebojujete s šedinami, vsaďte na svou přirozenou barvu. Ve světě, kde ženy podstupují plastické operace v pětadvaceti, se přirozenost cení dvakrát víc. A když stejně toužíte po novém odstínu, používejte hennu na přírodní bázi. Ta poctivou péči o vlasy určitě nenaruší.

Zkuste regenerační kosmetiku

Jako důležitá instance při „léčbě“ lámavých vlasů působí vlasová kosmetika. Některé regenerující vlasové řady obsahují tekutý keratin na vlasy. Tato látka proniká až dovnitř vlasu, kde ho kompletně napravuje a zpevňuje. Keratin vyniká tím, že obsahuje základní složku lidského vlasu. Unikátní látku, která pomáhá regenerovat, najdete například v řadě Gliss Kur pro všechny typy vlasů.

Pozor na úpravu vlasů

Obrovské horko vycházející z žehličky nebo fénu vlasům zrovna neprospívá. Žehličku i fén používejte jen ve výjimečných případech, zvlášť pokud jste majitelkou jemných vlasů. Situaci umí zachránit už jen fén, kde je nastavitelný studený vzduch.
Zdravé vlasy vám zaručí kombinace vlasové kosmetiky, gelů na vlasy a přirozená šetrnost. Nefénujte, nekulmujte, nežehlete ani nemelírujte a budete jako ze žurnálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *