Krásné vlasy? Jak na ně!

Na internetu se množí dotazy jak na hezké dobře vypadající vlasy. Připravily jsme pro vás pár tipů, kterými by jste se měli řídit, pokud chcete mít vaše vlasy v dobré „kondici“.

Základní pravidlo je možné říci takto: „Dobré vlasy = zdravé vlasy“. Zdraví vlasů je to oč především jde. Pokud budete mít zdravé vlasy, vězte, že budou vypadat na oko dobře, naopak pokud s vašimi vlasy nebude něco v pořádku, na vašich vlasech to bude viditelné. Snažte se tedy o vlasy starat tak, aby byli zdravé.

  • Základem je pořídit si kvalitního kadeřníka. Přestože to nevypadá z počátku příliš důležitě, opak je pravdou. Nekvalitním stříháním můžete svým vlasům ublížit, aniž by jste o tom měli tušení. Zkuste si tedy vybírat kvalitní kadeřnické služby. Upozorňujeme, že ne vždy platí vyšší cena = vyšší kvalita.
  • Používejte vhodné hřebeny. Pokud máte dlouhé husté vlasy, měli by jste používat hřeben s širšími mezerami. Hřeben by jste měli používat především na mokré vlasy. Naopak ženy s krátkými střihy, by měli používat jemné hřebeny.
  • Používejte kvalitní šampony a řiďte se jejich pravidly. Mezi tyto pravidla patří především rada jak často se dá daný šampon používat. Pokud si koupíte šampon na týdenní použití a používáte jej denně, rozhodně to na kráse vašich vlasů nepřidá. Pečlivě si tak přečtěte informace na zakoupeném šamponu.
  • Vlasy si sami vytváří olej, které mastí vaši pokožku. U vlnitých a kudrnatých vlasů se ovšem doporučuje pokožku masírovat koupeným olejem.
  • Používáte kulmu, žehličku na vlasy či fén? Používejte přípravky k tomu dané. Kondicionéry a další doplňky zabrání spálení vašich vlasů. Dbejte také na to, jak často využíváte tyto nástroje na vaše vlasy. Odborníci říkají, že by se měli používat max. 1x do týdne.
  • Dbejte na to, na jakém polštáři spíte. Ne každý materiál je vhodný pro vaše vlasy. Některé materiály způsobují vyšší mastnotu vlasů, jiné častější vypadávání. Ujistěte se, že spíte na kvalitním polštáři či jej máte kvalitně povlečený. Podle odborníků je vhodný saténový povlak na polštář. Vaše vlasy tak nebudou namáhány na jiném materiálu.

Máte-li větší problém s vlasy, potom doporučujeme navštívit odborný kadeřnický salon, kde vám jistě rádi poradí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *