Proč nám padají vlasy?

Ženy i muže trápí padání vlasů. Muži i ženy se padání vlasů bojí, myslí si, že tak přijdou o svoji přitažlivost a prochází stresem, což ještě více napomáhá vypadávání vlasů. Proč nám ale vlastně padají? Jaké jsou nejčastější důvody padání vlasů?

Mužům vypadávají vlasy díky testosteronu DHT. Mezi znaky vypadávání vlasů u mužů patří především menší hustota vlasů a tzv. „kouty“ na přední části čela nebo lysina. Muži většinou za padání vlasů ani moc nemohou. Padání je  totiž způsobeno především dědičností, hormony a stárnutím.

U žen je těch důvodu mnohem více. Mimo jiné i u žen se mohou objevit podobné důvody padání vlasů jako u mužů, akorát v menší míře. Ženy ztrácejí vlasy především po menopauze a 2-3 měsíce po porodu. Dalšímu vypadávání vlasů ale můžeme jít naproti a čelit mu.

Mezi časté důvody proč ženám padají vlasy je špatné stravování. Měli by jste se snažit jíst zdravě, nepřejídat se a jíst pravidelně po menších dávkách. Mezi další důvody patří například používání léku, někdo může mít alergické účinky na antikoncepční pilulky. Vlasy nám mohou padat třeba i ze špatného krevního oběhu, vysoké horečce, nedostatku železa, kožní infekce, nadměrného používání chemie (laky, barvy, šampony, bělení vlasů atd.) či díky nedostatku vitamínů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *