Proč nám padají vlasy?

Ženy i muže trápí padání vlasů. Muži i ženy se padání vlasů bojí, myslí si, že tak přijdou o svoji přitažlivost a prochází stresem, což ještě více napomáhá vypadávání vlasů. Proč nám ale vlastně padají? Jaké jsou nejčastější důvody padání vlasů?

Mužům vypadávají vlasy díky testosteronu DHT. Mezi znaky vypadávání vlasů u mužů patří především menší hustota vlasů a tzv. „kouty“ na přední části čela nebo lysina. Muži většinou za padání vlasů ani moc nemohou. Padání je  totiž způsobeno především dědičností, hormony a stárnutím.

U žen je těch důvodu mnohem více. Mimo jiné i u žen se mohou objevit podobné důvody padání vlasů jako u mužů, akorát v menší míře. Ženy ztrácejí vlasy především po menopauze a 2-3 měsíce po porodu. Dalšímu vypadávání vlasů ale můžeme jít naproti a čelit mu.

Mezi časté důvody proč ženám padají vlasy je špatné stravování. Měli by jste se snažit jíst zdravě, nepřejídat se a jíst pravidelně po menších dávkách. Mezi další důvody patří například používání léku, někdo může mít alergické účinky na antikoncepční pilulky. Vlasy nám mohou padat třeba i ze špatného krevního oběhu, vysoké horečce, nedostatku železa, kožní infekce, nadměrného používání chemie (laky, barvy, šampony, bělení vlasů atd.) či díky nedostatku vitamínů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *