Oční krémy, gely a masky – informace

Dnes si povíme něco o rozdílu mezi očními krémy a očními gely. Podíváme se také na oční séra a masky. Tak s chutí do toho.

Oční krémy

Oční krémy obsahují oleje a změkčovadla. Jsou tak vhodné pro suchou pleť. Své kůži dodáte chybějící pružnost. Mezi oblíbené produkty paří ROC Retinol Correxion či Lancome Absoluce Premium Bx oční krém. Pro noční péči o vaše oči používejte speciální noční oční krém.

Oční gely

Oční gely jsou lehčí a použitelné spíše pro otokům a tmavým kruhům pod očima. Obsahují totiž takové extrakty, které vaši pokožku osvěží a zchladí. Jsou vhodné pro citlivou pleť, mastnou pleť a oči, které alergicky reagují na oční krémy. Pro příklad jmenujme gely Lancome Genifique Zouny Activationgely Dior a další.

Použití očních krémů a gelů

Oční krémy bychom měli používat 2x denně, před make-upem a večer před spaním. Pomocí prsteníku naneseme gel či krém kolem inkriminovaného místa. Péče o oči je dlouhodobou cestou, nečekejte tudíž první výsledky po pár hodinách.

Před nanesením očního krému či gelu je nutné se nejdříve zbavit očního make-upu a nečistot. Znovu volte produkt, který je vhodný pro vaše oči. Ty by neměli být po očištění uslzené, červené a napuchlé. Pokud ano, přemýšlejte o změně produktu, protože váš aktuální produkt je nejspíše alergickým problémem pro vaše oči. Jemně namasírujte místa, které chcete zbavit nečistot až do úplného zmizení. Samotná voda pro kompletní očištění oblasti kolem očí nestačí, vzhledem k tomu, že možná používá vodě vzdorné produkty.

Oční séra a oční masky

Oční séra je mix různých složek antioxydantů, které zabraňují rychlému stárnutí vaší pokožky. Kombinují se společně s očními gely a krémy. Jsou dalším pomocníkem při starání se o pleť a oblast kolem očí.

Oční masky intenzivně ošetří vaše oči a jejich okolí. Pomáhají také při uvolnění extrémního stresu. Používají se většinou značky Seshora, Pure Retinol nebo můžete produkty nahradit plátkem čerstvé okurky či studeným čajovým sáčkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *