Proteinová dieta

Tělo

Proteinovou dietu poprvé představil roku 1974 doktor Blackburn v USA. Od té doby se rychle rozšířila po celém světě a výrazně pomohla již mnoha lidem snížit hmotnost. Dieta je naprosto bezpečná a účinná.

Při proteinové dietě se tělu dodávají převážně bílkoviny, jak již vyplývá z názvu. Díky tomu tělo spaluje prvotně tuky a neubývá svalová hmota. Zároveň je velmi omezen příjem cukrů a tuků, takže se v prvních dnech mohou dostavit „chutě na sladké“, přibližně po jednom týdnu ale přijde psychická pohoda. Proteinová dieta je vhodná pro důležitost pravidelného stravování (stejně jako doporučuje zdravý životní styl, je při dietě nutno jíst 5x až 6x denně). Pitný režim je také důležitý (při dietě byste měli vypít 2-3 litry za den), voda odvádí škodlivé látky z organismu a zabraňuje překyselení organismu. Dieta vám tedy pomůže nejen s nadváhou, ale i s vylepšením celkového životního stylu.

Další výhoda proteinové diety je, že nemusíte počítat kalorie a přesto je úbytek váhy v začátcích velmi rychlý, s časem se zpomaluje. Pocity hladu se zpravidla nedostavují, proteiny naopak chuť k jídlu snižují.

Konzumují se instantní proteinová jídla, která obsahují čistou bílkovinu, potřebné vitamíny, minerály a 3,6 omega mastné kyseliny, až v dalších krocích se zařazují na proteiny bohatá jídla – maso, vejce, sýry atd. Vhodné je zařazení ovesných otrub do jídelníčku (až jednu polévkovou lžíci denně). Otruby zasytí a v těle na sebe vážou tuky a toxiny a odvádějí je z těla.

Při dosáhnutí požadované hmotnosti se můžete pozvolna navracet k běžným stravovacím návykům. Pomalé zavádění sacharidů do stravy zabrání nepříjemnému jo-jo efektu.

Reklama
microbar
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde