Hýčkejte své tělo masážními oleji, zasloužíte si to

wellness-vikend1

Svět stresu, spěchu a přepracovanosti, to je dnes na denním pořádku. Lidé si stále častěji neuvědomují, že zdraví má člověk pouze jedno a proto bychom měli čas od času myslet především na sebe. Masáže jsou ideálním prostředkem, který nám pomáhá odbourávat stres, přídávají nám pocit klidu, duševní pohody, zlepšují spánek, regenerují poškozenou pokožku a jsou tak vhodnou alternativou jakéhokoliv odpočinku.

Máte-li doma báječnou manželku či manžela, věřím, že máte a chcete-li ušetřit nějaké rodinné finance, potom vám nezbývá nic jiného než ji laskavě požádat o to, aby vám masáž dopřála. Při troše šikovnosti se může jednat o slastný požitek spojený s mnohými dalšími potěšeními.

Nejdříve je nutné si ovšem celou masáž připravit. Mezi základní stavební kámen patří masážní oleje. Ty během masáže pronikají pod pokožku a současně jsou inhalovány našimi čichovými orgány. Použitím masážních olejů tak dochází k potěšení a vůně prohlubuje celkovou relaxaci. Tím ovšem výčet výhod nekončí. Masážní oleje během masáže pronikají do naší pokožky a působí vhodně především na náš nervový systém, uvolňují tělo a podvědomě také mysl. Tím se zlepšuje náš spánek a uvolňuje tělo. U mnohých masáží také zapomínáme na starosti všedního života. Lidově řečeno „vypneme“.

Masážní oleje jsou vyráběny z přírodním extraktů rostlin to především z květů, plodů, kořenů či samotných listů. Používá se tak například heřmánek, santalové dřevo, pelargónie, máta peprná, jasmín, levandule a mnohé citrusové plody. Každý masážní olej si projde důkladnou výrobou, tím lze docílit toho, že z různých extraktů lze dosáhnout rozdílných vlastností a léčivých účinků.

Ať tak či tak, masáž pomocí masážních olejů může být zajímavým zpestřením vašeho dne.

Reklama
microbar
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde